WordPress SEO - en to fi translation catalogue (309 entries)

en:  (because of date display)
fi: (päivämäärän esittämisen vuoksi)

en: %s Archive
fi: %s arkisto

en: %s Archives
fi: %s arkistot

en: (HTML allowed)
fi: (HTML sallittu)

en: , and meta keywords data deleted.
fi: , ja meta-avainsanojen tiedot poistettiin.

en: , and old data deleted.
fi: , ja vanhat tiedot poistettiin.

en: .htaccess file
fi: .htaccess -tiedosto

en: 1 - Highest priority
fi: 1 - Korkein prioriteetti

en: 301 Redirect
fi: 301-uudelleenohjaus

en: 404 pages
fi: 404-sivut

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
fi: Linkki sivustollesi, jossa sivuston nimi toimii ankkuritekstinä.

en: A meta description has been specified, but it does not contain the target keyword / phrase.
fi: Meta-kuvaus on annettu, mutta se ei sisällä kohdennettua hakusanaa / hakulausetta.

en: About This Tour
fi: Tietoja esittelystä

en: AdWords External
fi: AdWordsin Ulkoiset työkalut

en: Add Another Facebook Admin
fi: Lisää uusi Facebook hallitsija

en: Add Facebook Admin
fi: Lisää Facebook hallitsija

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
fi: Edistyneed <code>meta</code> robots -asetukset tälle sivulle.

en: After content publication, the plugin automatically pings Google and Bing, do you need it to ping other search engines too? If so, check the box:
fi: Sisällön julkaisun jälkeen lisäosa pingaa automaattisesti Googlea ja Bingiä. Haluatko sen pingaavan myös muita hakupalveluita? Mikäli haluat, valitse valintaruutu:

en: All in One SEO (Old version) data successfully imported.
fi: All in One SEO:n (vanha versio) tiedot tuotu onnistuneesti.

en: All in One SEO data successfully imported.
fi: All in One SEO:n tiedot tuotu onnistuneesti.

en: All of the options here are for advanced users only, if you don't know whether you should check any, don't touch them.
fi: Kaikki nämä valinnat ovat edistyneille käyttäjille. Jos et tiedä mitä ne tarkoittavat, älä koske niihin.

en: Allow tracking
fi: Salli seuranta

en: Allow tracking of this WordPress installs anonymous data.
fi: Salli tämän WordPress-asennuksen anonyymin tiedon seuranta.

en: Always index
fi: Indeksoi aina

en: Analyze this page
fi: Analysoi tätä sivua

en: Archives
fi: Arkistot

en: Archives for
fi: Arkistot

en: Author Archives
fi: Julkaisijan arkisto

en: Auto detect
fi: Tunnista automaattisesti

en: Automatic prioritization
fi: Automaattinen priorisointi

en: Bad
fi: Huono

en: Bing Webmaster Tools
fi: Bingin Verkkovastaavan työkalut

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog ID
fi: Blogin ID

en: Breadcrumb for 404 Page
fi: 404-sivun murupolku

en: Breadcrumbs Settings
fi: Muropolun asetukset

en: Breadcrumbs Title
fi: Murupolun otsikko

en: Breadcrumbs title
fi: Murupolun otsikko

en: Canonical URL
fi: Kanoninen URL

en: Check
fi: Tarkista

en: Check Google Cache
fi: Tarkista Googlen välimuisti

en: Check Headers
fi: Tarkista headerit

en: Check Inlinks (OSE)
fi: Tarkista sisääntulevat linkit (OSE)

en: Check Keyword Density
fi: Tarkista avainsanatiheys

en: Check this box to enable XML sitemap functionality.
fi: Käytä XML-sivukarttatoimintoa.

en: Clear all Facebook Data
fi: Tyhjennä kaikki Facebook tiedostot

en: Clicking Next below takes you to the next page of the tour. If you want to stop this tour, click "Close".
fi: Painamalla seuraavaa alapuolella vie sinut seuraavalle esittelysivulle. Jos haluat pysäyttää esittelyn, paina "Sulje".

en: Close
fi: Sulje

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: Content of your RSS Feed
fi: RSS-syötteen sisältö

en: Content:
fi: Sisältö: 

en: Currently connected Facebook admins:
fi: Tällä hetkellä yhdistetyt Facebook hallitsijat:

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Date Archives
fi: Päivämääräarkistot

en: Date in Snippet Preview
fi: Päivämäärä esikatselussa

en: Default Settings:
fi: Oletusasetukset:

en: Default for first tier pages
fi: Oletus ensimmäisen tason sivuille

en: Default for second tier pages and posts
fi: Oletus toisen tason sivuille ja artikkeleille

en: Default settings
fi: Alkuperäiset asetukset

en: Delete the old data after import? (recommended)
fi: Poista vanha data lisäyksen jälkeen? (suositeltavaa)

en: Description
fi: Selostus

en: Do not allow tracking
fi: Älä salli seurantaa

en: Don't show
fi: Älä näytä

en: Don't show <code>rel="author"</code>
fi: Älä näytä <code>rel="author"</code>

en: Edit Files
fi: Muokkaa tiedostoja

en: Edit files
fi: Muokkaa tiedostoja

en: Edit the content of your .htaccess:
fi: Muokkaa .htaccess -tiedoston sisältöä:

en: Edit the content of your robots.txt:
fi: Muokkaa robots.txt:n sisältöä:

en: Either delete them (this can be done with the "Fix it" button) or disable WP SEO XML sitemaps.
fi: Voit joko poistaa ne (tämä voidaan tehdä "Korjaa" painikkeella) tai poista käytöstä WP SEO XML-sivukartat.

en: Email
fi: Sähköposti

en: Enable Breadcrumbs
fi: Ota käyttöön muropolku

en: Error 404: Page not found
fi: Virhe 404: Sivua ei löydy

en: Exclude taxonomies
fi: Poissulje luokitteluja

en: Explanation
fi: Selitys

en: Export
fi: Vienti

en: Export settings
fi: Vie asetukset

en: Export your WordPress SEO settings here, to import them again later or to import them on another site.
fi: Vie WordPress SEO -asetukset tästä tuodaksesi ne myöhemmin uudelleen tai tuodaksesi ne toiseen sivustoon.

en: Facebook Description
fi: Facebook selostus

en: Facebook Page URL
fi: Facebook-sivusi URL-osoite

en: File Editor
fi: Tiedostomuokkain

en: Fix it.
fi: Korjaa.

en: Focus keyword not set.
fi: Tavoittelemaasi avainsanaa ei ole asetettu.

en: Force http
fi: Pakota http

en: Force https
fi: Pakota https

en: Force rewrite titles
fi: Pakota otsikoiden uudelleenkirjoitus

en: Frontpage settings
fi: Etusivun asetukset

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Good
fi: Hyvä

en: Google Insights
fi: Googlen Hakutilastot

en: Google Webmaster Tools
fi: Googlen Verkkovastaavan työkalut

en: Google+ Description
fi: Google+ Selostus

en: HeadSpace2 data successfully imported
fi: HeadSpace2-tiedot tuotiin onnistuneesti

en: Help
fi: Ohje

en: Help improve WordPress SEO
fi: Auta WordPress SEO:n kehittämisessä

en: Here you can edit the .htaccess and robots.txt files, two of the most powerful files in your WordPress install. Only touch these files if you know what you're doing!
fi: Tässä voit muokata .htaccess ja robots.txt tiedostoja, kaksi kaikkein tärkeintä tiedostoa sivustosi WordPress asennuksessa. Muokkaa näitä tiedostoja vain jos tiedät mitä teet!

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide RSD Links
fi: Piilota RSD-linkit

en: Hide RSS Links
fi: Piilota RSS-linkit

en: Home
fi: Etusivu

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Homepage &amp; Front page
fi: Etusivu ja blogilistaus

en: How to insert breadcrumbs in your theme
fi: Kuinka murupolku lisätään käytettävään teemaan.

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
fi: Valtaisa SEO-ongelma: olet estänyt hakukoneiden (robots) pääsyn sivustolle.

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, check this box.
fi: En tiedä miksi haluaisit käyttää meta-avainsanoja, mutta jos haluat tehdä niin, valitse tämä valintaruutu.

en: I know, don't bug me.
fi: Tiedän, älä häiritse minua tällä asialla enempää.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
fi: Jos sinulla on Google+ -sivu yrityksille, lisää URL-osoite tähän ja linkitä se Google+ -sivusi Tietoja-osioon.

en: If you have multiple blogs and you're happy with how you've configured this blog, you can export the settings and import them on another blog so you don't have to go through this process twice!
fi: Jos käytössäsi on useita blogeja ja olet tyytyväinen tämän blogin asetuksiin, voit viedä asetukset ja tuoda ne toiseen blogiin, joten sinun ei tarvitse käydä koko prosessia uudelleen!

en: If you like this plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s and consider making a donation by clicking the button on the right!
fi: Pidätkö tästä pluginista? %srate sille viisi tähteä WordPress.org%s ja tee lahjoitus oikealla olevasta nappulasta!

en: If you want to restore a site to the default WordPress SEO settings, press this button.
fi: Jos haluat palauttaa sivustolle WordPress SEO:n oletusasetukset, paina tätä painiketta.

en: If you would like to keep up to date regarding the WordPress SEO plugin and other plugins by Yoast, subscribe to the newsletter:
fi: Mikäli haluat pysyä ajan tasalla liittyen WordPress SEO -lisäosaan tai muihin Yoastin lisäosiin, tilaa uutiskirje:

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
fi: Jos .htaccess -tiedostoon voisi kirjoittaa, sen muokkaaminen onnistuisi tästä.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
fi: Jos robots.txt -tiedostoon voisi kirjoittaa, sen muokkaaminen kävisi tästä.

en: If your theme supports my breadcrumbs, as all Genesis and WooThemes themes as well as a couple of other ones do, you can change the settings for those here. If you want to modify your theme to support them, %sfollow these instructions%s.
fi: Täältä voit säätää murupolkujen asetuksia, jos niille löytyy tuki valitsemastasi teemasta (mm. kaikki Genesis ja WooThemes -teemat sekä muutamat muut). Jos haluat teemasi tukemaan näitä asetuksia, %sfollow ohjeita%s.

en: Ignore.
fi: Jätä huomioimatta.

en: Image URL
fi: Kuvalinkki

en: Import
fi: Tuo

en: Import & Export
fi: Tuonti & vienti

en: Import &amp; Export
fi: Tuo &amp; Vie

en: Import from All-in-One SEO?
fi: All-in-One SEO?

en: Import from HeadSpace2?
fi: HeadSpace2?

en: Import from OLD All-in-One SEO?
fi: VANHA All-in-One SEO?

en: Import from RSS Footer (by Yoast)?
fi: RSS Footer (by Yoast)?

en: Import from Robots Meta (by Yoast)?
fi: Robots Meta (by Yoast)?

en: Import from WooThemes SEO framework?
fi: Tuo WooThemes SEO -kehitysympäristöstä?

en: Import from Yoast Breadcrumbs?
fi: Yoast Breadcrumbs?

en: Import settings
fi: Tuo asetukset

en: Import settings from other plugins
fi: Tuo asetukset muista lisäosista

en: Include Taxonomy Metadata
fi: Sisällytä luokittelun metatiedot

en: Include in HTML Sitemap
fi: Sisällytä HTML-sivukarttaan

en: Include in Sitemap
fi: Sisällytä sivukarttaan

en: Include in sitemap?
fi: Sisällytä sivukarttaan?

en: Internal Links
fi: Sisäiset linkit

en: Introduction Tour:
fi: Tutustumiskierros:

en: Just switched over from another SEO plugin? Use the options here to switch your data over. If you were using some of my older plugins like Robots Meta &amp; RSS Footer, you can import the settings here too.
fi: Oletko vaihtamassa toisesta SEO-pluginista? Nämä työkalut auttavat datan tuomisessa. Samoin saat tuotua asetukset vanhemmista plugineistani, kuten Robots Meta &amp; RRS Footer.

en: Keyword Research
fi: Avainsanatutkimus

en: Like this plugin?
fi: Pidätkö tästä lisäosasta?

en: Lowest priority
fi: Alin prioriteetti

en: Medium priority
fi: Keskisuuri prioriteetti

en: Meta Desc.
fi: Meta-kuvaus

en: Meta Description
fi: Meta-kuvaus

en: Meta Keywords
fi: Meta-avainsanat

en: Meta description
fi: Meta selostus

en: Meta description template
fi: Meta descriptionin muoto

en: Meta description:
fi: Meta-kuvaus:

en: Meta keywords template
fi: Meta keywordsin muoto

en: MultiSite Settings
fi: MultiSite-asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Never include
fi: Älä koskaan sisällytä

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Next
fi: Seuraava

en: No Archive
fi: Ei arkistointia

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
fi: Jos tämä sivusto ei ole uusi, olet varmaankin käyttänyt SEO-lisäosaa. Siirtyminen on tehty helpoksi - voit tuoda tietosi allaolevalla toiminnolla. Jos haluat, voit suorittaa tuonnin ja tarkistaa datan oikeellisuuden, ja sen jälkeen suorittaa tuonnin ja poiston. Toiminto ei luo duplikaatteja.

en: No focus keyword set.
fi: Avainsanaa ei ole asetettu.

en: No focus keyword was set for this %s. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
fi: Avainsanaa ei ole asetettu tälle %s. Jos et aseta tavoittelemaasi avainsanaa, tuloksia ei voida laskea.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
fi: Sivulla ei ole kuvia. Niitä voisi mahdollisuuksien mukaan lisätä.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
fi: Meta-kuvausta ei ole asetettu, hakukoneet näyttävät kopion sivusta sen sijasta.

en: No outbound links appear in this page, consider adding some as appropriate.
fi: Sivulla ei ole ulospäin suuntautuvia linkkejä. Sopivien lisääminen voisi olla hyvä idea.

en: No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
fi: Alaotsikoita kuten (H2) ei löydy tekstistä.

en: None
fi: Ei mitään

en: Other
fi: Muut

en: Page %d of %d
fi: Sivu %d/%d

en: Page Analysis
fi: Sivuanalyysi

en: Page Not Found
fi: Sivua ei löydy

en: Page URL:
fi: Sivun URL:

en: Page not found
fi: Sivua ei löytynyt

en: Page title:
fi: Sivun otsikko:

en: Pages
fi: Sivut

en: Permalink Settings
fi: Kestolinkkiasetukset

en: Permalinks
fi: Osoiterakenne

en: Ping Ask.com
fi: Pingaa Ask.com

en: Ping Yahoo!
fi: Pingaa Yahoo!

en: Please check the appropriate box below if there's a taxonomy that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
fi: Ole hyvä ja tarkista alla olevasta laatikosta onko siellä mitään luokittelua, jota <strong>ET</strong> halua sisällyttää sivukarttaasi:

en: Please create a page title.
fi: Ole hyvä ja luo sivun otsikko.

en: Poor
fi: Heikko

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
fi: Etuliite hakusivun murupolussa

en: Prefix for the breadcrumb path
fi: Murupolun etuliite

en: RSS Footer options imported successfully.
fi: RSS Footer asetukset lisätty onnistuneesti.

en: RSS Settings
fi: RSS-asetukset

en: Redirect ugly URL's to clean permalinks. (Not recommended in many cases!)
fi: Uudelleenohjaa rumat URL:it siisteihin permalinkkeihin. (Ei suositeltavaa monissa tapauksissa!)

en: Remove the <code>?replytocom</code> variables.
fi: Poista <code>?replytocom</code> muuttujat.

en: Replaced with a posts custom field value
fi: Korvattu mukautetun kentän arvolla

en: Replaced with the category description
fi: Korvataan kategorian kuvauksella

en: Replaced with the current date
fi: Korvattu nykyisellä päivämäärällä

en: Replaced with the current month
fi: Korvattu kuluvalla kuukaudella

en: Replaced with the current page number (i.e. page 2 of 4)
fi: Korvattu nykyisellä sivunumerolla (esim. sivu 2/4)

en: Replaced with the current search phrase
fi: Korvattu nykyisellä hakulauseella

en: Replaced with the current time
fi: Korvattu nykyisellä kellonajalla

en: Replaced with the current year
fi: Korvattu kuluvalla vuodella

en: Replaced with the title of the post/page
fi: Korvataan artikkelin/sivun otsikolla

en: Reset Default Settings
fi: Palauta oletusasetukset

en: Restore site to default settings
fi: Palauta sivu alkuperäisiin asetuksiin

en: Restore site to defaults
fi: Palauta sivusto oletusasetuksiin

en: SEO Settings
fi: SEO-asetukset

en: SEO: Bad
fi: SEO: Huono

en: SEO: Good
fi: SEO: Hyvä

en: SEO: No Focus Keyword
fi: SEO: Ei avainsanaa

en: SEO: OK
fi: SEO: Kunnossa

en: SEO: Poor
fi: SEO: Heikko

en: Save MultiSite Settings
fi: Tallenna MultiSite-asetukset

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save changes to .htaccess
fi: Tallenna .htaccess:in muutokset

en: Save changes to Robots.txt
fi: Tallenna robots.txt:n muutokset

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
fi: Tallenna asetukset aktivoidaksesi XML-sivukartat.

en: Search for "%s"
fi: Haku "%s"

en: Search pages
fi: Hakusivut

en: Security
fi: Tietoturva

en: Separator between breadcrumbs
fi: Murupolun erotinmerkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Updated.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Settings could not be imported:
fi: Asetusten tuominen ei onnistunut.

en: Settings successfully imported.
fi: Asetusten tuonti onnistui.

en: Settings updated
fi: Asetukset on tallennettu

en: Should this page be in the XML Sitemap at all times, regardless of Robots Meta settings?
fi: Näytetäänkö tämä sivu aina XML-sivukartassa riippumatta Robots Meta -asetuksista?

en: Show date in snippet preview?
fi: Näytä päivämäärä esikatselussa?

en: Site Admins (default)
fi: Sivuston ylläpitäjät (oletus)

en: Site Twitter Username
fi: Sivuston Twitter-käyttäjänimi

en: Sitemap Priority
fi: Sivukarttaprioriteetti

en: Sitewide <code>meta</code> settings
fi: Sivunlaajuiset <code>meta</code> -asetukset

en: Sitewide settings
fi: Sivustonlaajuiset asetukset

en: Social
fi: Sosiaalinen media

en: Social settings
fi: Sosiaaliset asetukset

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
fi: Joitain tiedostoja ei pystytty poistamaan. Poista tiedostot manuaalisesti FTP:llä.

en: Start Tour
fi: Aloita tutustuminen

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Successfully added %s as a Facebook Admin!
fi: Onnistuneesti lisätty %s Facebook hallitsijaksi!

en: Successfully cleared all Facebook Data
fi: Kaikki Facebook data tyhjennettiin onnistuneesti

en: Successfully removed admin %s
fi: %s poistettiin onnistuneesti haltijoista

en: Super Admins only
fi: Ainoastaan Järjestelmänvalvoja (Super Admin)

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
fi: Lähde opastetulle kierrokselle oppiaksesi nopeasti tämän lisäosan käytöstä.

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Templates
fi: Sivupohjat

en: The URL that this page should redirect to.
fi: URL, johon tämän sivun tulisi uudelleenohjautua.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
fi: Kanoninen URL-osoite, johon tämän sivun pitäisi viitata. Jätä tyhjäksi käyttääksesi oletusosoitetta (permalink). %sDomainien väliset linkit%s ovat myös mahdollisia.

en: The copy scores %s in the %s test, which is considered %s to read. %s
fi: Teksti saa pisteet %s testissä %s, joten se on luettavuudeltaan '%s'. %s

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
fi: Seuraavat tiedostot estävät XML-sivukarttaasi toimimasta:

en: The images on this page are missing alt tags.
fi: Tällää sivulla olevista kuvista puuttuu vaihtoehtoinen teksti.

en: The images on this page contain alt tags with the target keyword / phrase.
fi: Tällä sivulla olevat kuvat sisältävät tavoitellun avainsanan / lauseen kuvan vaihtoehtoisessa tekstissä.

en: The images on this page do not have alt tags containing your keyword / phrase.
fi: Kuvat tällä sivulla eivät sisällä vaihtoehtoista tekstiä joka sisältäisi avainsanasi / lauseesi.

en: The keyword / phrase %s does not appear in the page title.
fi: Hakusana / hakulause %s ei esiinny sivuston otsikossa.

en: The keyword / phrase appears in the URL for this page.
fi: Avainsana / -ilmaus esiintyy sivun URL:issa.

en: The keyword / phrase does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
fi: Avainsana / -ilmaus ei esiinny sivun URL:issa. Jos muokkaat osoitetta, muista tarkistaa, että vanhasta osoitteesta tulee uudelleenohjaus 301 redirect -koodilla!

en: The keyword appears in the first paragraph of the copy.
fi: Avainsana esiintyy leipätekstin ensimmäisessä kappaleessa.

en: The keyword density is %s%%, which is a bit low, the keyword was found %s times.
fi: Avainsanatiheys on %s%%, mikä on hieman alhainen määrä. Avainsana esiintyy sivulla %s kertaa.

en: The keyword density is %s%%, which is great, the keyword was found %s times.
fi: Avainsanatiheys on %s%%. Hienoa! Avainsana esiintyy sivulla %s kertaa.

en: The meta description contains the primary keyword / phrase.
fi: Tämä meta selostus sisältää tärkeimmän avainsanan / lauseen.

en: The meta description is under 120 characters, however up to %s characters are available. %s
fi: Meta-kuvaus on alle 120 merkkiä. Voit kuitenkin käyttää %s merkkiä jotka ovat vapaana. %s

en: The page title contains %d characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
fi: Sivun otsikko sisältää %d merkkiä, joka on vähemmän kuin suositeltu 40 merkin vähimmäismäärä. Käytä tilaa luodaksesi avainsanoista variaatioita tai luo houkutteleva toimitakehotus.

en: The page title contains keyword / phrase, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
fi: Sivun otsikko sisältää avainsanan / -ilmauksen, mutta se ei sijaitse alussa, minne se kannattaisi yrittää siirtää.

en: The page title is more than 40 characters and less than the recommended 70 character limit.
fi: Sivun otsikko (title) on pituudeltaan enemmän kuin 40 merkkiä, mutta alle suositellun 70 merkin rajan.

en: The priority given to this page in the XML sitemap.
fi: Prioriteetti, joka tälle sivulle annetaan XML-sivukartalla.

en: The site's name
fi: Sivuston nimi

en: The site's tagline / description
fi: Sivuston tunnuslause / kuvaus

en: The slug for this page contains one or more <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">stop words</a>, consider removing them.
fi: Sivun osoite sisältää yhden tai useamman <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">sulkusanan (stop words)</a>. Ne voisi poistaa.

en: The tour ends here, thank you for using my plugin and good luck with your SEO!<br/><br/>Best,<br/>Joost de Valk - %1$sYoast.com%2$s
fi: Tutustumiskierros päättyy tähän. Kiitos lisäosani käyttämisestä ja onnea SEO:n kanssa!<br/><br/>Terveisin,<br/>Joost de Valk - %1$sYoast.com%2$s

en: There are %d words contained in the body copy, this is below the 300 word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.
fi: Sivun leipätekstissä on %d sanaa. Tämä on alle suositellun 300 sanan minimin. Lisää enemmän hyödyllistä sisältöä lukijoillesi.

en: There are %d words contained in the body copy, this is slightly below the 300 word recommended minimum, add a bit more copy.
fi: Sivun sisällössä on %d sanaa, joka on hieman alle suositellun 300 sanan minimimäärän. Lisää tekstiä hieman lisää.

en: There are %d words contained in the body copy. This is far too low and should be increased.
fi: Sivun leipätekstissä on %d sanaa. Se on aivan liian vähän ja määrää kannattaisi lisätä.

en: This incredibly powerful function allows you to add content to the beginning and end of your posts in your RSS feed. This helps you gain links from people who steal your content!
fi: Tämä uskomattoman tehokas toiminto mahdollistaa sisältöjen lisäämisen RSS-syötteiden alkuun ja loppuun. Tämä auttaa linkkien keräämisessä henkilöiltä jotka varastavat sisältöäsi!

en: This is a settings export file for the WordPress SEO plugin by Yoast.com
fi: Tämä on asetusten vientitiedosto WordPress SEO liitännäiselle tekijänä Yoast.com.

en: This is the WordPress SEO Dashboard, here you can restart this tour or revert the WP SEO settings to default.
fi: Tämä on WordPress SEO -ohjausnäkymä. Täällä voit aloittaa tutustumiskierroksen uudelleen tai palauttaa WP SEO -asetukset oletusarvoihin.

en: This page has %s outbound link(s).
fi: Tällä sivulla on %s ulossuuntautuvaa linkkiä.

en: Title
fi: Otsikko

en: Title &amp; Description settings
fi: Otsikko &amp; kuvausasetukset

en: Title display in search engines is limited to 70 chars, %s chars left.
fi: Otsikon näyttö hakupalveluissa on rajoitettu 70 merkkiin, %s merkkiä jäljellä.

en: Title settings
fi: Otsikon asetukset

en: Title template
fi: Otsikon muoto

en: Titles & Metas
fi: Otsikot & Metatiedot

en: To enjoy all the benefits of the page analysis feature, you'll need to (get your host to) install it.
fi: Jotta voisit täysin hyödyntää sivuanalysointiominaisuutta, sinun täytyy asentaa se (tai pyytää palveluntarjoajaasi auttamaan).

en: To maintain a plugin as big as WordPress SEO, we need to know what we're dealing: what kinds of other plugins our users are using, what themes, etc. Please allow us to track that data from your install. It will not track <em>any</em> user details, so your security and privacy are safe with us.
fi: Ylläpitääkseen niinkin isoa lisäosaa kuin WordPress SEO, tarvitsemme tietoa siitä minkä kanssa olemme tekemisissä: minkälaisia muita lisäosia käyttäjät käyttävät, mitä teemoja jne. Salli ystävällisesti asennuksesi tietojen seuranta. Se ei seuraa <em>mitään</em> käyttäjätietoja, joten tietoturvallisuutesi ja yksityisyytesi on turvassa.

en: To update this page analysis, save as draft or update and check this tab again
fi: Päivittääksesi tämän sivuanalyysin, tallenna luonnoksena tai päivitä ja tarkasta tämä välilehti uudelleen

en: Tracking
fi: Seuranta

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
fi: Lyhyemmät lauseet parantavat luettavuutta.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
fi: Lyhyemmät lauseet ja vähemmän vaikeat sanat parantavat luettavuutta.

en: Twitter username (without @)
fi: Twitter-käyttäjänimi (ilman @)

en: Unzipping failed.
fi: Purkaminen epäonnistui.

en: Updated Robots.txt
fi: Robots.txt päivitetty.

en: Upload failed.
fi: Siirto epäonnistui.

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Webmaster Tools
fi: Verkkovastaavan työkalut

en: Who should have access to the WordPress SEO settings
fi: Kenellä pitäisi olla pääsy WordPress SEO asetuksiin

en: WordPress SEO Configuration
fi: WordPress SEO:n asetukset

en: WordPress SEO settings
fi: WordPress SEO -asetukset

en: XML Sitemap
fi: XML-sivukartta

en: XML Sitemaps
fi: XML-sivukartat

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
fi: Yoast-murupolun asetukset tuotiin onnistuneesti.

en: Yoast WordPress SEO Settings
fi: Yoast WordPress SEO -asetukset

en: You can determine the title and description for the front page by %sediting the front page itself &raquo;%s
fi: Voit määritellä etusivun otsikon ja kuvauksen %sediting etusivua itseään &raquo;%s

en: You can find your XML Sitemap here: %sXML Sitemap%s
fi: Löydät XML-sivukarttasi täältä: %sXML-sivukartta%s

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools, if your site is already verified, you can just forget about these. Enter the verify meta values for:
fi: Voit käyttää näitä laatikoita vahvistaaksesi eri palveluiden verkkovastaavan työkalut. Mikäli sivustosi on jo vahvistettu, voit jättää nämä huomioimatta. Syötä vahvistuskoodit:

en: You cannot edit the .htaccess file.
fi: Et voi muokata .htaccess -tiedostoa.

en: You cannot edit the robots.txt file.
fi: Et voi muokata robots.txt -tiedostoa.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
fi: Sinun <strong>ei</strong> tarvitse luoda XML-sivukarttaa, eikä sen luominen vie aikaa artikkelin julkaisun jälkeen.

en: You searched for
fi: Hakusi

en: You've just installed WordPress SEO by Yoast! Click "Start Tour" to view a quick introduction of this plugins core functionality.
fi: Olet juuri asentanut WordPress SEO by Yoast -laajennoksen. Napsauta "Aloita tutustuminen" nähdäksesi pikaisen esittelyn pluginin keskeisistä toiminnoista.

en: You've just installed WordPress SEO by Yoast. Please helps us improve it by allowing us to gather anonymous usage stats so we know which configurations, plugins and themes to test with.
fi: Olet juuri asentanut Yoastin WordPress SEO:n. Auta meitä kehittämään sitä sallimalla anonyymien käyttötilastojen keräämisen, joten tiedämme minkälailla asetuksilla, lisäosilla ja teemoille voimme sitä testata.

en: You've never used this focus keyword before, very good.
fi: Et ole koskaan käyttänyt tätä avainsanaa aikaisemmin, erittäin hienoa.

en: Your keyphrase is over 10 words, a keyphrase should be shorter and there can be only one keyphrase.
fi: Avainsanasi on yli 10 sanaa. Avainsanan tulisi olla lyhyempi ja sinun tulisi käyttää vain yhtä avainsanaaa.

en: Your theme contains a meta description, which blocks WordPress SEO from working properly, please delete the following line, or press fix it:
fi: Teemasi sisältää meta-kuvauksen, joka estää WordPress SEO:n kunnollisen toimimisen. Ole hyvä ja poista seuraava rivi tai paina korjaa:

en: difficult
fi: hankala

en: easy
fi: helppo

en: fairly difficult
fi: melko hankala

en: fairly easy
fi: suhteellisen helppo

en: restored to default SEO settings.
fi: palautettu alkuperäisiin SEO asetuksiin.

en: very difficult
fi: erittäin hankala

en: very easy
fi: erittäin helppo
