HeadSpace2 3.3.1 - en to tr translation catalogue (185 entries)

en: %d items were imported from %s
tr: %d parçalar şuradan aktarıldı: %s

en: %s ago
tr: %s önce

en: (not available in UTW and Simple Tagging)
tr: (UTW ve Simple Tagging de mevcut değil)

en: (page %d of %d)
tr: (Sayfa: %d Toplam Sayfa: %d)

en: 404 Page
tr: 404 Sayfası

en: <p style="color: red">That function is not defined</p>
tr: <p style="color: red">Bu fonksiyon tanımlanmadı.</p>

en: <p style="color: red">You are not allowed access to this resource</p>
tr: <p style="color: red">Bu araştırma için izin vermediniz.</p>

en: <p>Tags:
tr: <p>Etiketler:

en: Add Plugin
tr: Eklenti Ekle

en: Add tags to dictionary
tr: Etiketleri sözlüğe ekle

en: Adds CrazyEgg tracking code to all pages
tr: Tüm sayfalara CrazyEgg izleme kodunu ekle

en: Adds Google Analytic tracking code to all pages
tr: Tüm sayfalara Google Analiz izleme kodunu ekle

en: Adds Mint tracking code to all pages
tr: Tüm sayfalara Mint izleme kodunu ekle

en: Adds StatCounter tracking code to all pages
tr: Tüm sayfalara StatCounter izleme kodunu ekle

en: Adds additional functions to allow blogging tools such as Ecto to use tagging
tr: Etiketleme kullanmak için Ecto gibi blog araçlarına izin vermek için, eklenebilir fonksiyonlar ekle

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: After
tr: Sonra

en: All descriptions will be trimmed to this length
tr: Tüm açıklamalar bu uzunluğa göre düzenle

en: Allow external JavaScript files to be referenced
tr: Dışarıdan gelen JavaScript dosyalarına olan başvurulara izin ver

en: Allow page title to be changed (i.e. the title in the browser window title)
tr: Sayfa başlıklarının değiştirilmesine izin ver (i.e tarayıcı pencere başlığında ki başlık

en: Allows CSS stylesheets to be added to a page
tr: Bir sayfaya CSS stylesheetlerinin eklenmesine izin ver

en: Allows a custom page-specific theme to over-ride the default theme
tr: Seçilen özel sayfa temasının, mevcut temayı baskılamasına izin ver

en: Allows a no-index/no-follow option to be set to prevent search engines and robots from indexing or following pages
tr: Sayfa indexleme veya takip etme robotlarını ve arama motorlarını engellemek için no-index/no-follow seçeneğine izin ver.

en: Allows a short description about the page that is used by search engines
tr: Arama motorları tarafından kullanılan sayfanın hakkında kısa bir tanımlamaya izin ver

en: Allows disabled plugins to be enabled on specific pages
tr: Özel sayfalarda sağlanması için iptal edilen eklentilere izin ver

en: Allows raw data to be inserted into the page meta section
tr: Sayfa meta kısmına sokulması için çiğ veriye izin ver

en: Allows site RSS description to be changed
tr: Sayfa meta kısmına sokulması için çiğ veriye izin ver

en: Allows site RSS name to be changed
tr: Site RSS isminin değiştirilmesine izin ver

en: Allows site description to be changed (i.e. the tagline)
tr: Site açıklamalarının değiştirilmelerine izin ver

en: Allows site name to be changed (i.e your blog name)
tr: Site isminin değiştirilmesine izin ver (Örnek: blog isminiz

en: Allows tags/keywords to be added to pages
tr: Sayfalara eklenmesi için etiket anahtar sözcüklerine izin ver

en: Allows the 'more' text to be changed
tr: Değiştirilmesi için 'daha çok' metine izin ver

en: Allows you to enable or disable various WordPress auto-formatting (including wpautop)
tr: Çeşitli WordPress araba-biçimlemesini sağlamak veya iptal etmen için sana izin ver (Wpautobu kapsamak)

en: Alphabetically order tags
tr: Alfabetik dizin etiketleri

en: Always
tr: Her Zaman

en: Archives
tr: Arşivler

en: As with anything else that modifies your database you should <strong>backup your data before running an import</strong>.  No responsibility is accepted for any kittens that may be killed in the process.
tr: <strong>Bir içeri aktarma yapmadan önce DB yedeği almalısınız.</strong> Bu işlem DB üzerinde modifiye yapacaktır.  Herhangi bir durumda sorumluluk almıyoruz.

en: Author Pages
tr: Yazar Sayfaları

en: Automatically add new tags to dictionary
tr: Yeni etiketleri otomatik olarak sözlüğe ekle

en: Before
tr: Önce

en: Cancel
tr: İptal

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Check for updates
tr: Güncellemeler için kontrol et

en: Check for updates from within HeadSpace
tr: HeadSpace içerisindeki güncellemeleri kontrol et

en: Current theme
tr: Kullanımdaki tema

en: Customise the number of posts shown on the archive and search pages, and decide whether to show full content or the excerpt
tr: Arşivde ve arama sayfasında gösteriler yazıların sayılarına, tüm içerik ve alıntılara göre karar ver.

en: Delete HeadSpace
tr: HeadSpace'yi Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: Disabled
tr: Hizmet Dışı

en: Edit Category &raquo;
tr: Kategoriyi Düzenle &raquo;

en: Enter the URL you want outbound links tracked to, or leave empty for no outbound tracking
tr: Dış bağlantı yolu vermek istediğin URL gir veya dış bağlantı istemiyorsan bu alanı boş bırak

en: Enter the full Google JavaScript tracking code, or just the <code>_uacct</code> number.
tr: Tüm Google JavaScript izleme kodlarını gir veya sadece <code>_uacct</code> numarası.

en: Enter the relative URL to your Mint installation (i.e. <code>/mint/</code>).
tr: Mint kurulumunuz için ilgili URL giriniz (напр. <code>/mint/</code>).

en: Enter your full <a href="http://crazyegg.com/pages/instructions">CrazyEgg ID</a>
tr: Full <a href="http://crazyegg.com/pages/instructions">CrazyEgg ID'nizi girin</a>

en: Everyone
tr: Her Biri

en: General Options
tr: Genel Ayarlar

en: Global Settings
tr: Ulusal Ayarlar

en: Google Analytics
tr: Google Analizleri

en: Google Section Targeting
tr: Google Seçimi Hedefleme

en: Head META Description
tr: Head META Описание

en: HeadSpace Settings
tr: HeadSpace Ayarları

en: HeadSpace has been removed
tr: HeadSpace silindi

en: HeadSpace tags (convert to WordPress 2.3 tags)
tr: HeadSpace etiketler (WordPress 2.3 etiketlerine çevir)

en: HeadSpace2 News
tr: HeadSpace2 Haberleri

en: Home Page
tr: Ana Sayfa

en: How many widgets would you like?
tr: Ne kadar sayıda bileşen istiyorsunuz?

en: Import
tr: İçeriye Aktar

en: Import and remove original data
tr: İçeriye aktar ve orjinal verileri sil

en: Inherit from global settings
tr: Ulusal ayarlardan miras almak

en: Inherit settings
tr: Miras ayarları

en: Invalid module
tr: Geçersiz eklenti

en: Jerome's Keywords
tr: Jerome Anahtar Kelimeleri

en: Leave blank to use theme default
tr: Mevcut temayı kullanmak için boş bırak

en: Makes links clickable in comments
tr: Yorumlardaki linkleri tıklanabilir yap

en: Mass Edit Meta-data
tr: Meta-data'yı parçalı düzenle

en: Max length
tr: Maksimum Uzunluk

en: Mint path
tr: Mint yolu

en: Modules
tr: Eklentiler

en: Modules are disabled and do not appear
tr: Eklentiler hizmet dışıdır ve görüntülenmemektedir

en: Modules will always appear on edit screens
tr: Düzenleme ekranlarında eklentiler her zaman görünecek

en: Modules will be hidden behind a link
tr: Eklentiler bir link ardına gizlenecek

en: More Unique
tr: More Tekil

en: More text
tr: Daha fazla text

en: Never
tr: Hiç bir zaman

en: Next
tr: İleri

en: Options
tr: Ayarlar

en: Order tags
tr: Sıra etiketleri

en: Page Counts
tr: Sayfa Sayımları

en: Page Modules
tr: Sayfa Eklentileri

en: Page Settings
tr: Sayfa Ayarları

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Page description
tr: Sayfa Açıklaması

en: Page modules apply to individual pages.  Drag-and-drop modules into the appropriate area.  Modules can be re-ordered to change their position on the edit screen.
tr: Sayfa eklentileri özgün sayfalara uygulanabilir. Uygun alana sürükle ve bırak. Eklentiler, düzenleme ekranında yerlerini değiştirmek için tekrar düzenlenebilir.

en: Page slug
tr: Sayfa fişi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page-specific Plugins
tr: Sayfa-özelleştirilmiş Eklentileri

en: Page-specific Themes
tr: Sayfa-özelleştirilmiş Temalar

en: Partition ID
tr: Parça ID

en: Per page
tr: Her sayfa

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Post slug
tr: Yazı fişi

en: Post title
tr: Yazı başlığı

en: Posts &amp; Pages
tr: Yazılar &amp; Sayfalar

en: Posts successfully updated
tr: Yazılar başarılı bir şekilde güncellendi

en: Previous
tr: Geri

en: Project ID
tr: Proje ID

en: RPC support for Ecto
tr: Ecto desteği için RPC

en: RSS Description
tr: RSS Açıklaması

en: RSS Name
tr: RSS İsmi

en: Remove HeadSpace
tr: HeadSpace eklentisini sil

en: Replaced with the category description
tr: Kategori açıklamasıyla değiştirildi"

en: Replaced with the current date
tr: Bugün ki tarihle değiştirildi

en: Replaced with the current page number (i.e. page 2 of 4)
tr: Mevcut sayfa numarası ile değiştirilen (Örnek. 4 sayfanın 2 si)

en: Replaced with the current search phrase
tr: Mevcut arama ifadesi ile değiştirilen

en: Replaced with the current time
tr: Güncel zamanla değiştirilen

en: Replaced with the date of the post/page
tr: Yazıların/Sayfaların tarihi ile değiştirilen

en: Replaced with the post categories (comma seperated)
tr: Yazı kategorileri ile diğiştirilen (virgülle ayrılmış)

en: Replaced with the post/page ID
tr: Yazı/Sayfa ID ile değiştirilen

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
tr: Yazı/Sayfa yazarları 'nicename'i ile değiştirilen

en: Replaced with the post/page author's userid
tr: Yazı/Sayfa yazarı userid ile değiştirilen

en: Replaced with the post/page excerpt
tr: Yazı/Sayfa alıntısı ile değiştirilen

en: Replaced with the post/page modified time
tr: Yazı/Sayfa modife edilmiş zamanı ile değiştirilen

en: Replaced with the title of the post/page
tr: Yazı/Sayfa başlığı ile değiştirilen

en: SEO Title Tags
tr: SEO Title тагове

en: Save
tr: Kaydet

en: Save all data
tr: Tüm verileri kaydet

en: Save module order
tr: Eklenti dizisini kaydet

en: Search
tr: Arama

en: Search Pages
tr: Arama Sayfaları

en: Searches
tr: Aramalar

en: Security ID
tr: Güvenlik ID

en: Separator position
tr: Ayırıcı pozisyonu

en: Settings can be applied to specific posts &amp; pages from the <strong>post edit page</strong>, and to specific categories from the <strong>edit category</strong> page.
tr: '<strong>Yazıyı düzenle</strong> sayfasından özel sayfalara ve yazılara ayarlar uygulanabilir, ve <strong>kategori düzenle</strong> sayfasından özel kategorilere ayarlar uygulanabilir.

en: Show in admin
tr: Adminde göster

en: Show tags in pages
tr: Etiketleri sayfalarda göster

en: Show tags in posts
tr: Etiketleri yazılarda göster

en: Shows page-specific plugins in the administration menus
tr: Admin menüsündeki sayfa-özelleştirilmiş eklentileri göster

en: Simple
tr: Örnek

en: Simple Tagging
tr: Örnek Etiketleme

en: Simple Tags
tr: Örnek Etiketler

en: Site Modules
tr: Site Eklentileri

en: Site description
tr: Site açıklaması

en: Site modules apply to your site as a whole.  Only checked modules will run (when properly configured).
tr: Site eklentileri toplu olarak siteye uygulanacak. Sadece seçilmiş eklentiler çalışacak. (uygunca ayarlandığı zaman)

en: Site name
tr: Site ismi

en: Special Tags
tr: Özel Etiketler

en: Suggest tags based on content
tr: İçerik üzerindeki tavsiye edilmiş etiketler

en: Suggested tags
tr: Önerilmiş etiketler

en: Tag separator
tr: Etiket ayırıcı

en: Tags (keywords)
tr: Etiketler (Anahtar Kelimeler)

en: Tags/keywords
tr: Etiketler/Anahtar Kelimeler

en: Theme
tr: Tema

en: This must match the separator defined in Ecto 'Templates', 'Tags', 'Tag separator'
tr: Bu, Ecto 'Temalar' 'Etiketler' 'Etiket ayırıcı' içerisindeki ayırıcı tanımlaması ile eşleşmek zorunda.

en: This option will remove HeadSpace and delete all settings, tags, and meta-data.
tr: Bu seçenek HeadSpace'i, tüm ayarları, etiketleri ve meta-dataları silecektir.

en: This page will allow you to import meta-data from other WordPress plugins.  The other plugins do not need to be active for the import to work.
tr: Bu sayfa diğer WordPress eklentilerinden içeriye meta-data aktarmak için size izin verecek. Diğer eklentilerin içeriye aktarımı için çalışması gerekmemektedir.

en: Title separator
tr: Başlık ayırıcı

en: Track outbound links
tr: Dış bağlantı linklerini izle

en: Tracking code
tr: İzleme kodu

en: Update Options &raquo;
tr: Ayarları Güncelle &raquo;

en: Use <code>wpautop</code> to format paragraphs
tr: Paragrafları formatlamak için <code>wpautop</code> kullan.

en: Use <code>wptexturize</code> to turn quotes into fancy quotes
tr: Alıntıları hayali alıntılara çevirmek için <code>wptexturize</code> kullan

en: Users of the specified role or less will be tracked
tr: Özel konumda veya altında olan kullanıcılar izlenmiş olacak

en: Who to track
tr: Kimin izlenecek olduğu

en: WordPress content formatting
tr: WordPress içerik formatlama

en: Wraps all post and page content inside a Google targeted section
tr: Sarılmış tüm yazılar ve sayfalar bir Google hedef bölümü içeriyor

en: Your module positions have been saved
tr: Eklenti pozisyonlarınız kaydedilmiş

en: Your options have been updated
tr: Ayarlarınız güncellenmiş

en: add
tr: ekle

en: add all
tr: hepsini ekle

en: advanced
tr: gelişmiş

en: applied to author pages
tr: yazar sayfaları gösterildiği zaman geçerli olacak"

en: applied to category pages without specific settings
tr: özel ayarlar dışındaki

en: applied to everything unless otherwise specified
tr: eğer özel olarak belirtilmediyse herşeye uygulanmış

en: applied to posts &amp; pages without specific settings
tr: özel ayarlar dışıdaki yazılara sayfalara uygulanmıştır

en: applied to the home page
tr: ana sayfa gösterildiği zaman geçerli olacak

en: applied when viewing a 404 error
tr: 404 hatası gösterildiği zaman geçerli olacak

en: applied when viewing search results
tr: arama sonuçları gösterildiği zaman geçerli olacak

en: applied when viewing the archives
tr: arşivler gösterildiği zaman geçerli olacak

en: content
tr: içerik

en: default
tr: varsayılan

en: excerpt
tr: alıntı

en: go
tr: git

en: posts, showing the
tr: yazılar, gösteriliyor

en: set number of posts to 0 for theme default
tr: varsayılan tema için yazıların numaralarını 0 yap

en: suggest
tr: tavsiye et
