Yet Another Related Posts Plugin v3.4.3 - en to sk translation catalogue (92 entries)

en: Related Posts (YARPP)
sk: Súvisiace články (YARPP)

en: Related Posts
sk: Súvisiace články

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Thank you for installing <span>Yet Another Related Posts Plugin</span>!
sk: Ďakujeme Vám za inštaláciu <span>Yet Another Related Posts Plugin</span>!

en: Make sure to visit the <a>Related Posts settings page</a> to customize YARPP.
sk: Navštívte <a>stránku s nastaveniami</a> pre úpravu pluginu YARPP.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Related entries may be displayed once you save your entry
sk: Súvisiace články budú zobrazené po tom, ako uložíte vykonané zmeny

en: Example post
sk: Vzorový článok

en: Related posts:
sk: Súvisiace články:

en: No related posts.
sk: Žiadne súvisiace články.

en: Related posts brought to you by <a href='%s'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.
sk: Tento plugin Vám prináša <a href='%s'>Yet Another Related Posts Plugin</a>.

en: Title:
sk: Nadpis:

en: Display using a custom template file
sk: Zobraziť pomocou vlastnej šablóny

en: Template file:
sk: Súbor šablóny:

en: Help promote Yet Another Related Posts Plugin?
sk: Chcete pomôcť s propagáciou Yet Another Related Posts Pluginu?

en: do not consider
sk: nebrať do úvahy

en: consider
sk: brať do úvahy

en: require at least one %s in common
sk: požaduje sa najmenej jedna spoločná %s

en: require more than one %s in common
sk: požaduje sa viac ako jedna spoločná %s

en: consider with extra weight
sk: priradiť extra význam

en: Order results:
sk: Zoradiť výsledky:

en: score (high relevance to low)
sk: podľa zhody (od najväčšej po najmenšiu)

en: score (low relevance to high)
sk: podľa zhody (od najmenšej po najväčšiu)

en: date (new to old)
sk: podľa dátumu (od najnovšších po najstaršie)

en: date (old to new)
sk: podľa dátumu (od najstaršších po najnovšie)

en: title (alphabetical)
sk: podľa nadpisu (abecedne A-Z)

en: title (reverse alphabetical)
sk: podľa nadpisu (obrátene abecedne Z-A)

en: "The Pool" refers to the pool of posts and pages that are candidates for display as related to the current entry.
sk: V "pokročilých nastaveniach" môžete nastaviť, ktoré príspevky sa budú zobrazovať ako súvisiace k aktuálnemu záznamu.

en: Disallow by %s:
sk: Zakázať

en: Show password protected posts?
sk: Zobraziť články chránené heslom?

en: day(s)
sk: dni

en: week(s)
sk: týždne

en: month(s)
sk: mesiac(e)

en: Show only posts from the past NUMBER UNITS
sk: Zobraziť len články za posledných NUMBER UNITS

en: "The Pool"
sk: "Pokročilé nastavenia"

en: YARPP limits the related posts list by (1) a maximum number and (2) a <em>match threshold</em>.
sk: YARPP zoraďuje súvisiace články podľa  (1) čísla zobrazovaných článkov (2)  <em>podľa zhody</em>.

en: more&gt;
sk: viac&gt;

en: The higher the match threshold, the more restrictive, and you get less related posts overall. The default match threshold is 5. If you want to find an appropriate match threshhold, take a look at some post's related posts display and their scores. You can see what kinds of related posts are being picked up and with what kind of match scores, and determine an appropriate threshold for your site.
sk: Čím vyššie je nastavená presnosť zhody, tým menej súvisiacich príspevkov dostanete. Štandardne je zhoda nastavená na číslo 5. Pri hľadaní toho správneho nastavenia zhody Vám odporúčame pozrieť aké čísla sa zobrazujú pri navrhnutých súvisiacich článkoch a vyladiť si nastavenie podľa seba.

en: Match threshold:
sk: Presnosť zhody:

en: Titles:
sk: Nadpisy:

en: Bodies:
sk: Telo:

en: Cross-relate posts and pages?
sk: Nerozlišovať medzi stránkami a článkami?

en: When the "Cross-relate posts and pages" option is selected, the <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, and <code>related_entries()</code> all will give the same output, returning both related pages and posts.
sk: Ak je možnosť  "Nerozlišovať medzi stránkami a článkami?" zapnutá, <code>related_posts()</code>, <code>related_pages()</code>, and <code>related_entries()</code> všetky tieto kódy vrátia rovnaké výsledky a zobrazia súvisiace články aj stránky.

en: Show only previous posts?
sk: Zobraziť len miunulé príspevky?

en: "Relatedness" options
sk: nastavenie "Podobnosti"

en: Automatically display related posts?
sk: Zobraziť súvisiace články automaticky?

en: This option automatically displays related posts right after the content on single entry pages. If this option is off, you will need to manually insert <code>related_posts()</code> or variants (<code>related_pages()</code> and <code>related_entries()</code>) into your theme files.
sk: Táto možnosť automaticky zobrazí súvisiace články hneď pod obsahom danej stránky. Ak je táto funkcia vypnutá, budete musieť ručne vložiť <code>related_posts()</code> alebo (<code>related_pages()</code> a <code>related_entries()</code>) do súborov Vašej témy.

en: Website display code example
sk: Takto bude vyzerať kód na stránke

en: (Update options to reload.)
sk: (Aktualizujte možnosti pre obnovenie.)

en: Maximum number of related posts:
sk: Maximálny počet súvisiacich článkov:

en: This advanced option gives you full power to customize how your related posts are displayed. Templates (stored in your theme folder) are written in PHP.
sk: Toto pokročilé nastavenie Vám dáva plnú moc pri upravovaní toho, ako budú súvisiace články zobrazené. Šablóny (nachádzajúce sa v priečinku Vašej témy) sú písané v PHP.

en: Before / after related entries:
sk: Pred / za súvisiacimi článkami:

en: For example:
sk: Napríklad:

en:  or
sk: alebo

en: Before / after each related entry:
sk: Pred / za každým súvisiacim článkom:

en: Show excerpt?
sk: Zobraziť výňatok?

en: Excerpt length (No. of words):
sk: Dĺžka výňatku (počet slov)

en: Before / after (Excerpt):
sk: Pred / za (výňatkom)

en: Default display if no results:
sk: Ak sa nenájdu žiadne výsledky, zobrazí sa:

en: This option will add the code %s. Try turning it on, updating your options, and see the code in the code example to the right. These links and donations are greatly appreciated.
sk: Zapnutie tejto možnosti pridá kód %s. Skúste to zapnút, uložiť nastavenia, a výsledok uvidíte vpravo hore. Zapnutie tohto nastavenia a finančné dary si veľmi vážime.

en: Display options <small>for your website</small>
sk: Zobraziť možnosti <small>pre Vašu stránku</small>

en: Display related posts in feeds?
sk: Zobraziť súvisiace články v kanáloch?

en: This option displays related posts at the end of each item in your RSS and Atom feeds. No template changes are needed.
sk: Táto možnosť zobrazí súvisiace články na konci každého príspevku v RSS a Atom kanáloch. Žiadne zmeny v šablóne nie sú nutné.

en: RSS display code example
sk: Príklad zobrazenia RSS kódu

en: Display related posts in the descriptions?
sk: Zobraziť súvisiace články v popisoch?

en: This option displays the related posts in the RSS description fields, not just the content. If your feeds are set up to only display excerpts, however, only the description field is used, so this option is required for any display at all.
sk: Táto možnosť zobrazí súvisiace články v popise RSS.  Ak je zapnutá, zobrazí len výňatky z článkov. Ak je necháte vypnutú, zobrazia sa Vám celé RSS kanály.

en: NEW!
sk: NOVÉ!

en: Before / after (excerpt):
sk: Pred / za (výňatkom)

en: Display options <small>for RSS</small>
sk: Nastavenie zobrazenie <small>pre RSS</small>

en: YARPP Forum
sk: YARPP Fórum

en: YARPP on Twitter
sk: YARPP na Twittri

en: YARPP on the Web
sk: YARPP na Webe

en: Rate YARPP on WordPress.org
sk: Ohodnoťte plugin YARPP na stránke WordPress.org

en: Donate to mitcho (Michael Yoshitaka Erlewine) for this plugin via PayPal
sk: Poslať finančný prispevok autorovi pluginu - mitchovi (Michael Yoshitaka Erlewine) cez PayPal.

en: Contact YARPP
sk: Kontaktovať YARPP

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update automatically</a>.
sk: Bola vydaná nová verzia %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Pozrieť %4$s detaily verzie</a> alebo <a href="%5$s">aktualizovať automaticky</a>.

en: There is a new beta (%s) of Yet Another Related Posts Plugin. You can <a href="%s">download it here</a> at your own risk.
sk: Bola vydaná nová beta verzia (%s) Yet Another Related Posts Pluginu. Môžete si ju <a href="%s">stiahnuť</a> na vlastné riziko.

en: The MyISAM check has been overridden. You may now use the "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria.
sk: MyISAM kontrola bola prepísaná. Teraz môžte použiť  "consider titles" and "consider bodies" kritériá podobnosti.

en: YARPP's "consider titles" and "consider bodies" relatedness criteria require your <code>%s</code> table to use the <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, but the table seems to be using the <code>%s</code> engine. These two options have been disabled.
sk: YARPP  "consider titles" and "consider bodies" kritériá podobnosti vyžadujú Vašu <code>%s</code> tabuľku <a href='http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/storage-engines.html'>MyISAM storage engine</a>, no zdá sa, že tabuľka používa  <code>%s</code>. Tieto dve možnosti boli vypnuté.

en: To restore these features, please update your <code>%s</code> table by executing the following SQL directive: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code> . No data will be erased by altering the table's engine, although there are performance implications.
sk: Pre obnovenie týchto funkcií, prosím aktualizujte svoju <code>%s</code> tabuľku, spustením nasledovného SQL príkazu: <code>ALTER TABLE `%s` ENGINE = MyISAM;</code> . Žiadne dáta nebudú vymazané po vykonaní toho príkazu.

en: If, despite this check, you are sure that <code>%s</code> is using the MyISAM engine, press this magic button:
sk: Ak ste si aj napriek tejto kontrole istý, že <code>%s</code> používa MyISAM, stlačte toto čarovné tlačidlo:

en: Trust me. Let me use MyISAM features.
sk: Verte mi, je lepšie, keď používate funkcie MyISAM.

en: The YARPP database had an error but has been fixed.
sk: YARPP databáza obsahovala chybu, ktorú sme už stihli opraviť.

en: The YARPP database has an error which could not be fixed.
sk: V databáze YARPP je závažná chyba, ktorá sa nedá opraviť.

en: Please try <a href="%s" target="_blank">manual SQL setup</a>.
sk: Vyskúšajte prosím <a href="%s" target="_blank">manuálne nastaveniť databázu</a>.

en: Options saved!
sk: Nastavenia uložené!

en: Yet Another Related Posts Plugin Options
sk: Možnost Yet Another Related Posts Pluginu

en: by <a href="%s" target="_blank">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>
sk: plugin od <a href="%s" target="_blank">mitcho (Michael 芳貴 Erlewine)</a>

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: %f is the YARPP match score between the current entry and this related entry. You are seeing this value because you are logged in to WordPress as an administrator. It is not shown to regular visitors.
sk: %f je zhoda medzi aktuálnym príspevkom a súvisiacim článkom. Túto možnosť môžete vidieť len ako administrátor. Návštevníci túto hodnotu neuvidia.

en: These are the related entries for this entry. Updating this post may change these related posts.
sk: Toto sú súvisiace články pre tento príspevok. Aktualizácia tohoto príspevku môže súvisiace články zmeniť.

en: Whether all of these related entries are actually displayed and how they are displayed depends on your YARPP display options.
sk: To, či sú všetky aktuálne príspevky zobrazené a ako sú zobrazené, závisí na nastavení Vášho YARPP.
